Musical Rent in de startblokken
OPENLUCHTTHEATER HERTME BIEDT VRIJDAG EN ZATERDAG EEN ROCK PODIUM

Musical Rent in de startblokken

Komende vrijdagavond staat de première van Rent, de rockmusical, op het programma van het Openluchttheater Hertme. Een groep van 15 overenthousiaste jonge mensen, die samen de cast vormen, heeft er dan bijna een jaar aan voorbereiding, inleven, oefenen, oefenen en nog eens oefenen opzitten. Zondagavond vond een van de laatste doorlopen plaats en de komende dagen worden de resterende puntjes op de i gezet. “Vrijdagavond moet het er allemaal uitkomen”, aldus Wout Hofstede, de productieleider.

 

‘Een echt tijdsbeeld’

Rent is van origine een Amerikaanse rock musical, en speelt in de beginjaren negentig in New York. Het verhaal handelt over een groep jongeren die worstelt met relaties en vriendschappen. Ook de aidsepidemie loopt er als een rode draad doorheen. Een echt tijdsbeeld dus, met veel herkenbare aanknopingspunten. Tijdens de doorloop op zondagavond is de vibe al duidelijk voelbaar. Hofstede: “We willen heel graag dit verhaal vertellen, en in de aanloop hiernaartoe werden we er met ons allen ook steeds meer door gegrepen. We spelen dus niet zomaar wat, nee we vertellen ons inmiddels eigen verhaal. Het komt uit ons hart en dat proef je nu al in de voorbereiding.”

 

Heftig en stevig

Het sobere decor, voornamelijk bestaande uit veel steigermateriaal, laat veel ruimte voor de focus op de spelers. “Precies ook wat we willen,” zo vervolgt de productieleider, “want dan komt het verhaal -dat soms best heftig en stevig is- veel sterker binnen. En vergeet de entourage van het Openluchttheater niet. Volgens mij is het de allereerste keer dat het wereldwijd bekende Rent in de open lucht wordt opgevoerd. Dat geeft duidelijk een extra dimensie.”

 

Als het al bijna donker is zondagavond zet de vijfkoppige band, onder leiding van Gerben Kruisselbrink, de eerste noten in van het openingsnummer. Van alle kanten ‘bestormen’ de spelers dan het podium. Lopend, op de fiets, springend en dansend. Ze zingen de longen uit hun lijf en iets van Hofstede bedoelt, is voelbaar: hier moet het gebeuren en nu moet het eruit.

 

De musical wordt zowel op vrijdag- als zaterdagavond in Hertme opgevoerd en begint op beide dagen om 20.00 uur. Voor meer informatie zie de website van het Openluchttheater. (AJ/BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Groots met een zachte G in Hertme

Niemand minder dan Guus Meeuwis geeft op vrijdag 22 augustus een concert in Openluchttheater...
04-02-2025

Poëzie en acrobatiek gaan samen op gedichtenavond

De start van de landelijke Poëzieweek voor Borne werd vrijdag op passende wijze stijlvol en...
31-01-2025

Flemming in Openluchttheater Hertme

Deze zomer wordt het openluchttheater in Hertme gevuld met frisse, catchy Nederlandstalige pop,...
28-01-2025

Chef’s Special komt naar Hertme

Het Haarlemse vijftal komt met een semi-akoestische openluchttheatershow naar Hertme. Met een...
23-01-2025

Bee Gees Forever in Goor: Mis het niet!

ADVERTORIAL. Evenementenbureau Ik wil Kippenvel brengt een avond vol nostalgie en muziek van...
21-01-2025

Bornse kunstenaressen exposeren

Twee Bornse vormgeefsters, Anita Welberg en Klaske Kuipers, presenteren hun unieke kunstwerken...
17-01-2025