Boorploeg kan gaan inpakken
25-07-2019
WERKZAAMHEDEN ONDER N743 PROBLEEMLOOS VERLOPEN

Boorploeg kan gaan inpakken

De mannen van Gebr. Van Leeuwen Boringen B.V. kunnen zo langzamerhand de boel gaan inpakken. Hun boor, die onder de N743 een weg moest zoeken tussen hoofdwaterleidingen en telecombuizen door, is zonder problemen op de plek aangeland waar dat de bedoeling was. De boor ging 8 juli aan de kant van de Bornsche Maten de grond in en donderdagmorgen werd hij weer opgegraven aan de Grotestraat bij restaurant Jasmin Garden, na 165 meter op vier meter diepte te hebben afgelegd waar meteen een watertransportleiding werd aangelegd, die straks het overtollige hemelwater van de wijk Wensink-Zuid naar de Bornschebeek moet leiden.

 

Boringen wereldwijd

Voor Borne een niet alledaagse klus. Je zult immers maar zo’n hoofdwaterleiding raken, waardoor heel Hengelo van water verstoken zou zijn. Dat zou, zeker met de huidige tropische omstandigheden, Borne niet in dank afgenomen zijn. Aannemer en Bornse projectambtenaren vonden het spannend, voor de mannen van Van Leeuwen was het een bijna dagelijkse klus. Het bedrijf doet boringen over de hele wereld. Opdrachten variëren van het aanleggen van mantelbuizen in de zeebodem ten behoeve van windmolenparken in de Noordzee, voorbereidende werkzaamheden om scheepswrakken te bergen tot het aanleggen van gasleidingen in de Javazee.

 

Een ‘buisje’ van een meter doorsnede over 165 meter valt dan nog wel mee. Desalniettemin ook voor de mannen van Van Leeuwen een feestje op het moment dat de opdracht succesvol is uitgevoerd en hun boor weer ongeschonden ‘boven water’ komt.

 

Op schema

Vanaf het huidige punt wordt de watertransportleiding verder doorgelegd zonder hulp van de boor en op geringere diepte. Werkzaamheden aan de bajonetkruising verlopen deze dagen wat rustiger vanwege de extreem hoge temperaturen, maar vooralsnog lijkt het er op dat deadlines worden gehaald en over vier tot vijf weken ook de Grotestraat weer bereikbaar zal zijn vanaf de rondweg. (AJ/DdG)

 

(Op de foto boven vanaf links: Niels Groeneveld, Jan Roor, Patrik Lohuis, Chiel van Roest en Dennis Verkade)

 

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina
Anita — 26 jul 2019
Grote Klasse jongens!
Ron Hartman — 26 jul 2019
Vakmanschap is gelukkig nog aanwezig in dit land met steeds meer alpha mensen. Pluim voor de deskundigheid en de wil om de afspraken na te komen. Weer of geen weer; dikke pluim!

Werkzaamheden N743 25 juli


     

     

    Vriendengroep uit Zenderen gaat 538 Ochtendrun...

    Wat begon als een spontane actie om steun te betuigen aan een kameraad en zijn gezin, is in...
    04-02-2025

    Brand in trein op station Borne

    De brandweer werd vrijdagmorgen opgeroepen voor een brand in een trein op station Borne. Door de...
    31-01-2025

    Van start met de bouw van de Vestes

    Inmiddels is een groot deel van de 44 appartementen in de Hoge Veste en de Lage Veste verkocht,...
    23-01-2025

    Ansichtkaart na 50 jaar alsnog bezorgd

    Bij Willem-Jan Scheper aan de Bornerbroeksestraat werd vorige week een ansichtkaart uit Heerlen...
    22-01-2025

    Mariakapel opnieuw doelwit van vernielingen

    De Mariakapel in Borne, die bekendstaat als een plek van rust en bezinning, is opnieuw het...
    20-01-2025

    Magnetronbrandje in ‘t Dijkhuis

    Rond 19.00 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand in ’t Dijkhuis. Twee...
    18-01-2025