Nationale Herdenking zaterdag 4 mei
29-04-2019
OVERZICHT HERDENKINGSBIJEENKOMSTEN IN GEMEENTE BORNE

Nationale Herdenking zaterdag 4 mei

De Nationale Herdenking, de dag waarop burgers en militairen worden herdacht, die in het Koninkrijk der Nederlanden, of waar ook ter wereld, zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesmissies, zal in Borne als volgt plaatsvinden:

Vrijdag 3 mei*
Borne
16.00 uur: Bloemlegging bij het monument aan de Parallelweg (tegenover het station) en aansluitend (ca. 16.15 uur) bloemlegging op de Joodse begraafplaats aan de Twijnerstraat.

* In overleg met het Stichtingsbestuur Joodse begraafplaatsen, in verband met het invallen van de Sjabbat is het tijdstip van de herdenking ten opzichte van de voorgaande jaren vervroegd naar vrijdag 3 mei 16.00 uur.

Zaterdag 4 mei
Borne
20.00 uur: Bloemlegging bij het monument voor het voormalig gemeentehuis restaurant Dorset.

Herdenkingsbijeenkomst/Stille tocht
De herdenking in de kern Borne bij het monument voor het restaurant Dorset zal worden voorafgegaan door een herdenkingsbijeenkomst. Dit jaar vieren wij 74 jaar bevrijding, mede hierdoor organiseert de Raad van Kerken in samenwerking met gemeente Borne deze bijeenkomst welke begint om 19.00 uur en zal plaatsvinden in de Oude Protestantse kerk aan de oude Kerkstraat. Tijdens deze bijeenkomst zal er door burgemeester Gerard van den Hengel, Rob Hoogerhuis en ds. Johan Meijer aandacht geschonken worden aan het landelijk thema ‘ IN VRIJHEID KIEZEN’. Koor: Vocal Harmony Hengelo, Toetsenist/dirigent Henk Wijzenbeek, Declamatie: Joke Steffens.

Aansluitend is er een stille omgang naar het monument. De stoet voor de stille omgang vertrekt om ca. 19.35 uur vanaf het punt van samenkomst de Oude Protestantse Kerk. Route: Oude Kerkstraat, Hambroickstraat, Brinkstraat, Ennekerdijk, Grotestraat, Abraham ten Catestraat, Pietmanskolkstraat.

+/- 19.50 uur: Aankomst bij het monument voor het restaurant Dorset
19.59 uur: Taptoe signaal
20.00 – 20.02 uur: Stilte
20.02 – 20.04 uur: Het Wilhelmus met aansluitend bloemlegging door het college van burgemeester en wethouders, het voormalig verzet, gemeenteraad, Veteranen Borne, het Oranje Comité, de Raad van Kerken en de burgerij. De herdenking zal muzikaal worden omlijst door de Bornse Harmonie

Hertme
18.45 uur: Bloemlegging bij het graf van de heer H.W. Oude Egberink op de R.K. begraafplaats. Muzikale omlijsting: St. Gregorius Fanfare

Buurtschap 't Hesseler
19.00 uur: Bloemlegging bij het Landkruis aan de Mekkelhorstweg. Muzikale omlijsting: Euregio Brassband

Zenderen
20.00 uur: Bloemlegging bij het monument op de Elhorst- Vloedbelt. Vanaf 19.45 uur: Koraalmuziek, 19.59 uur: Taptoe signaal en van 20.00 tot 20.02 uur het stiltemoment met aansluitend bloemlegging en Het Wilhelmus. Muzikale omlijsting: St. Gregorius Fanfare Hertme

Vlaggen
Vanaf 18.00 uur tot zonsondergang (ca. 21.10 uur) zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. De inwoners van Borne worden verzocht deze gedragslijn te volgen.

Afzetting wegen
Om de in de voormelde berichtgeving vernoemde bloemlegging bij het monument voor het restaurant Dorset aan de Grotestraat op een zo waardig mogelijke wijze te laten verlopen, zullen de hierna genoemde wegen tussen ± 19.30 – 20.30 uur worden afgezet:
1. Grotestraat/Aanslagsweg.
2. Grotestraat/Ziekenhuisstraat.
3. Grotestraat/Dorsetplein/Marktstraat.
4. Marktplein ter hoogte van het gemeentehuis.

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Borne op z’n Best in de startblokken

Als de weersvoorspellingen kloppen, dan wordt het zondag 13 april heerlijk weer. Perfecte...
07-04-2025

De drijfveer van Pim Demmer

'De Drijfveer’ vormt de veelzeggende naam van het praatprogramma op BorneBoeit....
06-04-2025

Eefje de Visser vijfde artiest Metropool Open Air

Metropool Open Air groeit en organiseert dit jaar voor het eerst vijf concerten in het...
25-03-2025

Voorjaarseditie Lifestyle Event

In het centrum van Borne vond vanmiddag de voorjaars-editie van het Lifestyle Event plaats....
23-03-2025

Welemansbrug hernoemd naar Fred Nachbaur

Op 3 april is het precies 80 jaar geleden dat de jonge soldaat Fred Nachbaur van het 4e Bataljon...
20-03-2025

Persmoment ‘Man van Beton’ onthult eerste...

In het Kulturhus vond vandaag het persmoment plaats voor de nieuwe theaterproductie Man van...
19-03-2025