Kinderen pakken enorm uit in optochten
28-02-2025
CARNAVAL LEEFT OOK BIJ DE SCHOLEN IN ZENDEREN EN HERTME

Kinderen pakken enorm uit in optochten

De gezichtjes van de kinderen waren al gespannen toen ze vanmorgen op school aankwamen. En niet zoals het hele jaar door, maar geschminkt, verkleed en heel veel ook nog eens op allerlei rijk versierde voertuigen als fietsen, skelters en karren. Vandaag was het de dag dat zij in optocht door Zenderen en Hertme zouden trekken in het kader van het carnaval.

 

Zenderen - Sint Stephanusschool

De ouderraad en het schoolteam hadden al ruim van tevoren een feestelijk programma bedacht dat de leerlingen de hele dag bezig zou houden. Maar hoogtepunt was natuurlijk de bonte stoet die door het dorp trok. Onder belangstelling van heel veel ouders en oma’s en opa’s gebeurde dat. Voorop werd de feestelijke muziek verzorgd door dweilorkest TMWWB, wat staat voor Tis Ma Waj Went Band. En daar achter volgde dus een lange sliert van mooi uitgedoste kinderen.

 

De optocht eindigde in de feesttent aan de Lidwinaweg in het dorp. Eenmaal daar begon er een uitgebreid feestprogramma dat de rest van de ochtend zou duren. Alle groepen en leerkrachten verzorgden een onderdeel, waaronder een ballonnenshow en een optreden van de dansmariekes, maar ook een optreden van de leerkrachten.

 

Voor de onderbouw was het toen afgelopen. De bovenbouw heeft terug op school tosti’s gegeten en is vervolgens naar sportschool FitbyMie gegaan en heeft daar in de loop van de middag workshops gehad.

 

Hertme - Sint Aegidiusschool

Ook in Hertme werd er vandaag op school carnaval gevierd. Het plein stond vanmorgen al vol met versierde fietsen, karren en skelters en de kinderen kwamen fraai uitgedost binnen. Nadat er carnaval in de groepen was gevierd en er tussen de middag een broodje worst was gegeten stelden de leerlingen zich op voor de optocht. Die werd vooraf gegaan door de wagen met daarop de hoogheden van de Kolkleu en natuurlijk de schoolprins en –prinses. In hun proclamatie hadden prins Martijn en adjudant Boy als vierde regel opgenomen dat meester Hans, die onlangs met pensioen was gegaan, vooraan in de optocht mee moest doen. En inderdaad, fraai verkleed was hij er met zijn aangepaste fiets en voerde hij de optocht aan. Ook hier stonden heel veel ouders, oma’s en opa’s langs de route.

 

Nadat de optocht het gebruikelijke rondje van de laatste jaren bijna had voltooid werd een oude traditie weer in ere hersteld. De hele optocht trok langs het Theaterhoes waar op dat moment de deelnemers van de Tuinkamer van Carint aanwezig waren. Een flink aantal van hen had zich ook feestelijk uitgedost en kwam naar buiten om van de feestelijkheden te genieten.

 

Eenmaal terug op school mochten de meeste leerlingen naar huis. Alleen de leerlingen van de groepen 7 en 8 bleven nog voor wat zij de afterparty noemen. (RH/HvR)

 

reageren op deze pagina

Carnaval scholen Zenderen en Hertme

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!

25 jaar Borne op z’n Best

Op 15 juni 2024 bestond de stichting Beste van Borne precies 25 jaar. De stichting werd destijds...
09-03-2025

Oranjedagen onder nieuw voorzitterschap

Op 25 en 26 april staat het centrum van Borne weer in het teken van Koningsdag. Dit jaar heeft...
07-03-2025

‘Een polonaise kun je niet alleen lopen’

Dinsdagochtend gaf Stadsprins Gert de sleutel weer terug aan burgemeester Jan Pierik. Het dorp...
04-03-2025

Optocht Zenderen in stralende zon

Na de grote Bornse Carnavalsoptocht was het zondag de beurt aan Zenderen. Onder een stralende...
02-03-2025

Uitbundig carnavalsfeest trekt door Borne

Vanaf half twee zaterdagmiddag veranderden de straten van Borne in een bruisende zee van kleur,...
01-03-2025

Carnavalsdienst en sleuteloverdracht

Vanavond werd het startsein gegeven voor het carnaval met de traditionele carnavalsdienst in de...
28-02-2025