Robin Hood (als 2.0) terug naar Hertme
NIEUW BELEVINGSTHEATER OP HEMELVAARTSDAG 2024 IN PREMIČRE

Robin Hood (als 2.0) terug naar Hertme

Het is alweer bijna zeven jaar geleden dat het Openluchttheater in Hertme ‘volle zalen’ trok met de opvoering van het spektakelstuk Robin Hood. Een belevingstheater in optima forma, waarbij letterlijk en figuurlijk alles uit de kast werd gehaald om er een onvergetelijke gebeurtenis van te maken. Het komende jaar wordt het allemaal nog eens dunnetjes overgedaan. Maar dan wel anders! Met deels nieuwe acteurs, een sprongetje in de tijd én een geactualiseerd script, waarin de vrouwen de hoofdrol voor zich willen opeisen. Wát, of beter gezegd wíe blijft is Iban Gast, die opnieuw in de huid van Robin Hood zal kruipen.
 

Anouk Monninkhof, de nieuwe Lady Marian

Een en ander werd zondagmiddag tijdens een speciale kick-off in het Openluchttheater uit de doeken gedaan door Jos Brummelhuis, opnieuw de regisseur van dit alles. Daarbij aanwezig ook een groot deel van de 65-hoofdige cast, waaronder Anouk Monninkhof, de nieuwe Lady Marian en echtgenote van Robin Hood. In de zeven jaar die er liggen tussen de opvoering in 2017 en de première op Hemelvaartsdag 2024, hebben beiden inmiddels drie kinderen gekregen: Richard, Emma en Little Robin.
 

Maar ook uit andere zaken blijkt dat de tijd niet heeft stilgestaan. Zo maakt de onderdrukte rol van de vrouwen in het nieuwe verhaal plaats voor weerstand. Er ontstaan zelfs heuse mannen- en vrouwenkampen, die uiteraard tot tal van spannende en soms heftige fragmenten zullen leiden. “Maar uiteindelijk komt het toch allemaal weer goed”, verzekeren Marijke Beuvink en Geke Fox, de scriptschrijvers, alvast tijdens de presentatie.
 

‘Genieten is het sleutelwoord tot succes’

En met die laatste opmerking gaven ze direct een passend antwoord op de vragen die Herman Hullegie, de voorzitter van de Openluchttheater, in zijn inleidend woordje stelde. “Want”, zo vroeg hij zich af: “Hoe zou ’t toch gaan met Robin Hood en zijn Lady Marian? Zijn ze nog bij elkaar? En hebben ze, net als wij, ook last van de wereldse problemen?” Wat hij in elk geval wel zeker wist is dat de nieuwe productie ook nu weer veel enthousiasme teweegbrengt en gekenmerkt zal worden door het hoge spelniveau.
 

”Een dergelijk belevingstheater is enorm belangrijk voor Hertme. Het kost veel tijd en energie van heel veel vrijwilligers, maar het brengt ook heel veel. Geniet ervan!”, droeg hij de hongerige spelers op. “Want genieten is het sleutelwoord tot succes.” Even later kon de eerste daad bij het woord worden gevoegd, want Iban Gast en Anouk Monninkhof mochten samen een reusachtige slagroomtaart aansnijden om daarmee de kick-off van de nieuwe productie die als titel 'Robin Hood en de roerige reünie' draagt, een extra feestelijk tintje mee te geven. (AJ/BM)

 

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Groots met een zachte G in Hertme

Niemand minder dan Guus Meeuwis geeft op vrijdag 22 augustus een concert in Openluchttheater...
04-02-2025

Poëzie en acrobatiek gaan samen op gedichtenavond

De start van de landelijke Poëzieweek voor Borne werd vrijdag op passende wijze stijlvol en...
31-01-2025

Flemming in Openluchttheater Hertme

Deze zomer wordt het openluchttheater in Hertme gevuld met frisse, catchy Nederlandstalige pop,...
28-01-2025

Chef’s Special komt naar Hertme

Het Haarlemse vijftal komt met een semi-akoestische openluchttheatershow naar Hertme. Met een...
23-01-2025

Bee Gees Forever in Goor: Mis het niet!

ADVERTORIAL. Evenementenbureau Ik wil Kippenvel brengt een avond vol nostalgie en muziek van...
21-01-2025

Bornse kunstenaressen exposeren

Twee Bornse vormgeefsters, Anita Welberg en Klaske Kuipers, presenteren hun unieke kunstwerken...
17-01-2025