Tien jaar Pellenhof
BEGELEID WONEN IN HET HART VAN BORNE

Tien jaar Pellenhof

Het is inmiddels al weer tien jaar geleden dat de eerste bewoners in de gerenoveerde huisjes op de Pellenhof trokken. Vijftien mensen met een beperking, waaronder veel jongvolwassenen, konden er zelfstandig wonen onder begeleiding van de JP van den Bent stichting. Velen van deze eerste groep wonen er nog steeds met veel plezier en de locatie is in de loop der jaren uitgebreid naar 21 bewoners.
 

“Een bijzondere plek”, vindt wethouder Michael Geerdink. “In Borne hebben we het motto dat iedereen mee moet kunnen doen en daar is de Pellenhof een heel mooi voorbeeld van. En dat op misschien wel het mooiste plekje in Borne.” Daarop klonk direct een instemmend ‘ja!’ tijdens de feestelijke jubileumbijeenkomst voor bewoners, familie en begeleiding.
 

Bijna gesloopt

Het had niet veel gescheeld of de huisjes hadden er helemaal niet meer gestaan. Woningcorporatie Woonbeheer wilde de huisjes slopen en vervangen door nieuwbouw. De samenleving kwam in opstand. De Heemkundevereniging wees op de historie van de plek en buurtbewoners verenigden zich om de plannen tegen te houden. Met succes. Herman Ellenbroek en Frans Weghorst kwamen met een alternatief, waarbij de huisjes behouden zouden blijven en een veilige plek zouden bieden aan mensen met een beperking. “Als zij, en later Henk Huis in ’t Veld, hun nek niet hadden uitgestoken, dan was dit niet ontstaan”, wist Geerdink.

 

Historie

De plek ontleent z’n naam aan het ‘Pellenhuis’ dat er ooit heeft gestaan, waar ‘pellen’ – een soort linnen – geweven werden door de bewoners. Markante Bornenaar Jan Smit werd er in 1884 geboren. In latere jaren leidde hij een zwervend bestaan en was onder de bijnaam Jan van de Pel een bekende dorpsfiguur. De Pellenhofwoningen werden in 1953 gebouwd en waren in eerste instantie bedoeld voor ouderen.
 

Weetjes die deze dag nog wel aan de orde zouden komen. Carlijn Demmer had voor de bewoners een escaperoute opgezet met vragen en opdrachten door Oud Borne. De dag werd afgesloten met een feestje in De Blokhut. (AJ/RH)

 

10 jaar Pellenhof

© BorneBoeit. Op onze artikelen en beeldmateriaal rust copyright.
Voor meer informatie raadpleeg de spelregels.

Deel
De link is gekopieerd naar het klembord!
reageren op deze pagina

Vriendengroep uit Zenderen gaat 538 Ochtendrun...

Wat begon als een spontane actie om steun te betuigen aan een kameraad en zijn gezin, is in...
04-02-2025

Brand in trein op station Borne

De brandweer werd vrijdagmorgen opgeroepen voor een brand in een trein op station Borne. Door de...
31-01-2025

Van start met de bouw van de Vestes

Inmiddels is een groot deel van de 44 appartementen in de Hoge Veste en de Lage Veste verkocht,...
23-01-2025

Ansichtkaart na 50 jaar alsnog bezorgd

Bij Willem-Jan Scheper aan de Bornerbroeksestraat werd vorige week een ansichtkaart uit Heerlen...
22-01-2025

Mariakapel opnieuw doelwit van vernielingen

De Mariakapel in Borne, die bekendstaat als een plek van rust en bezinning, is opnieuw het...
20-01-2025

Magnetronbrandje in ‘t Dijkhuis

Rond 19.00 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een woningbrand in ’t Dijkhuis. Twee...
18-01-2025